Skip to content Skip to footer

Filosofie

Léčba vodou

Prastará fosilní voda je společným prvkem, který odlišuje tuto prestižní řadu produktů věnovaných lázním a wellness od všech jiných produktů. Vysoce sofistikovaný rituál, jak proměnit okamžik péče o tělo ve vznešenou chvilku věnovanou celkové pohodě.

Čichové tóny a smysly se setkávají s exkluzivními texturami, rituál je založen na maximální pozornosti k detailů a osobni lázně se stávají místem, kde znovuobjevíte harmonii mysli i těla.

METODA INSPIROVANÁ STAROVĚKÝMI OBŘADY A NOVÝMI RECEPTURAMI K ZASTAVENÍ ČASU A OPUŠTĚNÍ STRESU.

Fosilní Voda

Koncentrát Života

Fosilní voda obohacená o prvky soli, bromu a jódu z městečka Salsomaggiore Terme se získává z útrob Země z hloubky 1000 a 2000 metrů a nazývá se „fosilní“, protože představuje pozůstatek starověkého prehistorického moře.

Voda z tohoto moře nikdy nepřišla do kontaktu s lidskou činností: je velmi čistá a bez jakýchkoliv známek znečištění. Nedostane se k ní ani déšť. A protože se nemůže regenerovat, je omezená a velmi vzácná.

A POZOR, tato voda, velmi bohatá na řasy a mořský život, díky
geologickému rozmaru uvězněná pod zemí si v průběhu staletí uchovala skvělé
vlastnosti, které ji předurčují k tomu, aby byla titulována skutečnou matkou WELLNESS:

  • AKTIVACE OBĚHU
  • REVITALIZACE
  • REMINERALIZAČNÍ ÚČINEK
  • DETOXIKANTY
  • REDUKCE ŠKODLIVÝCH LÁTEK

Voda - základ života

Salsomaggiore Terme je město, které vidí svůj zrod jako důsledek starověkého prehistorického moře s prapůvodem fosilní vody a její soli. Již Římané znali vynikající vlastnosti tohoto moře, které zaručily městu postupný rozvoj, od prvních osad založených na těžbu soli, podle které Salsomaggiore Terme získal svůj název, až do rozmachu v devatenáctém století. V té době doktor Lorenzo Berzieri zjistil, že fosilní voda je schopná léčit nemoci, které byly v té době neléčitelné.

Bylo to tehdy, ve světle těch úžasných vlastností fosilní vody, a Salsomaggiore se proměnilo z prosté solné vesničky ve skutečný lázeňský symbol a klenot, kde se provádí nejlepší termální koupele a procedury. Po úplném zařazení do kategorie „Villes d’eaux“ na seznam lázeňských měst s vodou – Salsomaggiore Terme se nyní těší mezinárodní slávě a uznání a je nezbytně výchozím místem pro italské lázeňství.

NEJVĚTŠÍ PÝCHOU SALSOMAGGIORE TERME A JEHO FOSILNÍ VODY, KTERÁ SVĚDČÍ O JEHO HODNOTĚ A VÝZNAMU JE KOLOSÁLNÍ PALÁCOVÝ TERMÁLNÍ SKVOST VE STYLU ART NOUVEAU: DUM TERME BERZIERI.

Lázně a wellness

STAROVĚKÁ HISTORIE

Wellness było důležitým pojmem již ve starověku protože hledání harmonie, potěšení a rovnováhy je součástí lidské přirozenosti od nepaměti.


Jde o komplexní systém, který spojuje myšlenku pevného zdraví a dobre psychické pohody a spokojenosti. Jeho význam je takový, že v roce 1988 se pohoda stala dle definice Světové zdravotnické organizace WHO součástí konceptu zdraví, pro kterou: Zdraví je stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci. Pohoda jako základní podmínka člověka je tedy v těsném spojení s termálními lázněmi.

SVĚT LÁZNÍ A WELLNESS JSOU VE SKUTEČNOSTI PEVNĚ PROPOJENY.

I jednoduché ošetření vodou může jedince přenést do jiné dimenze. Zároveň se lázně proměňují v místo potěšení a relaxace, kde se můžete dostat do stavu psycho-fyzického uspokojení.

Exkluzivní lázeňská metoda „Chrám zdraví” se zrodila spojením termalních lázní a pohody.